Targi Szkół

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Nagroda Kotana_regulamin

Załącznik do uchwały nr 3/2012/13

Nagroda Kotana

Regulamin

1. Nagrodę otrzymuje uczeń Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach.

1. Nagroda wręczana jest  raz do roku na apelu poświęconym Patronowi Szkoły.

1. Nagroda jest wyróżnieniem ucznia, który, na co dzień, nie od święta, wciela w życie słowa Marka Kotańskiego „daj siebie innym”.

(Taką postawę reprezentuje uczeń, gdy np. okazuje szacunek starszym i słabszym, jest uczynnym sąsiadem, przykładnym synem/córką. Znany jest z niesienia bezinteresownej pomocy, można na nim polegać, jest lojalny i koleżeński, w środowisku mówi się o nim „dusza człowiek” lub wykazał się bohaterstwem w chwilach zagrożenia, umiał zachować zimną krew i w ten sposób komuś pomógł.)

1. Kapitułę Nagrody Kotana tworzą: Dyrektor Szkoły, Pedagog Szkolny, Wychowawcy, Katecheci, Rada Rodziców, Rada Samorządu Uczniowskiego.

1. Kandydatów do Nagrody wraz z pisemnym uzasadnieniem zgłaszają do Kapituły rodzice, nauczyciele, uczniowie od września do końca lutego każdego roku szkolnego.

1. Nagroda Kotana wchodzi w życie 1 września 2012 roku.

1. Nagrodę stanowic będzie statuetka z wizerunkiem M. Kotańskiego.

1. Sylwetka nagrodzonego ucznia  wraz z uzasadnieniem Nagrody będzie się pojawiać w lokalnych mediach.

1. Portrety nagrodzonych uczniów będą tworzyć galerię umieszczoną w honorowym miejscu szkoły.

• Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a