Targi Szkół

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Historia szkoły

Gimnazjum nasze powstało w roku 1999, w wyniku reformy szkolnej, przeprowadzonej przez ówczesne Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W pierwszych dwóch latach jego siedzibą był budynek Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. Jednak w roku 2001 stan uczniów powiększył się na tyle, że budynek nie mógł pomieścić szkoły podstawowej i gimnazjum. Decyzją Rady Miasta przeniesiono więc uczniów gimnazjum do budynku dotychczasowej Szkoły Podstawowej w Góralicach.

Uczniami naszego gimnazjum jest młodzież z następujących miejscowości: Babin, Chełm Dolny, Chełm Górny, Cieplikowo, Czyste, Dobropole, Gogolice, Góralice, Piaseczno, Rosnowo, Stołeczna, Strzeszów, Trzcińsko-Zdrój, Tchórzno. Aktualnie mamy także uczniów z Rowu.

Najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowym życiu szkoły było nadanie jej imienia. Uroczystość ta odbyła się 31 marca 2004 roku, jednak już półtora roku wcześniej przystąpiono do prac zmierzających do wybrania patrona szkoły. Intensywna praca uczniów i ich wychowawców doprowadziła do wskazania czterech kandydatów, spośród których w wyniku referendum, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły, wyłoniono osobę Marka Kotańskiego, wybitnego psychologa, społecznika, człowieka, który poświęcił swoje życie potrzebującym.

Rada Miasta zaakceptowała demokratyczny wybór i nadała  Publicznemu Gimnazjum w Góralicach imię Marka Kotańskiego.

Imię, jakie wybraliśmy, ma wpływ na życie szkoły. Staramy się uwrażliwiać młodzież na drugiego człowieka. Rokrocznie organizowane są akcje charytatywne, uczniowie biorą także udział w konkursach profilaktycznych. Uczą się jak żyć zdrowo, bez narkotyków, bez używek. Jednym ze sposobów osiągnięcia powyższego celu jest propagowanie idei sportu wśród młodzieży.

• Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a